Meghitt hangulatban ünnepelték az időseket Hajdúhadházon

Az idősek napja alkalmából ismét vidámsággal, zenével és hálával telt meg a Csokonai Művelődési Ház: Hajdúhadház idén is méltó módon ünnepelte a szépkorú polgárait.

A vendégeket a bejáratnál fogadó ajándék és forró tea várta, majd az esemény felvezetéseként Törös Lajosné, a Hajdúhadházi Népdalkör oszlopos tagja mondott verset. Asztalos Péter, Hadház alpolgármestere ünnepi köszöntőjében kiemelte az idősek iránti tisztelet és szeretet fontosságát. – A város közössége sokat köszönhet azoknak, akik hosszú évtizedeken át dolgoztak Hajdúhadház fejlődéséért, és példát mutatnak a fiatalabb generációknak kitartásból, emberségből és közösségi szellemből – fogalmazott a település alpolgármestere.

A rendezvény egyik legkedveltebb és legvidámabb része idén is a hagyományos „korlicit” volt, ahol a megjelentek közül a legidősebb hölgyet és urat köszöntötték külön ajándékkal. Az idei év díjazottja a 92 esztendős Rezes Lajos és a 86 éves Nagy Sándorné lett, akiket a jelenlévők nagy tapssal és szeretettel ünnepeltek. A jó hangulatot tovább fokozta az ajándéksorsolás, amin azok a szelvények vettek részt, melyeket a szépkorúak a Hajdúhadházi Lapokban meghirdetett, a demencia elleni küzdelmet támogató, INDA-játék keretében gyűjthettek össze. Ez a kezdeményezés nemcsak szórakoztató, hanem figyelemfelhívó jellegű is, hiszen célja, hogy a társadalom minden korosztálya tudatosabban kezelje az időskor kihívásait. Az ünnepséget a Losonczki Andrea Trió fellépése zárta, a művészek közkedvelt operettslágerekkel varázsoltak mosolyt minden jelenlévő arcára.

A telt házas rendezvényen – ami a Hajdúhadházi Mikrotérségi Szociális Gondozási Központ munkatársainak többhetes, odaadó szervezőmunkáját dicséri – mintegy 130 szépkorú vett részt, ami jól mutatja, hogy a hajdúhadházi közösség mennyire fontosnak tartja az idősek napját.

Kategória: Nincs kategorizálva | A közvetlen link.

Elnézést, a hozzászólás ezen a részen nem engedélyezett.