Bocskai István fejedelem lovas szobránál 9 órakor kezdődött a megemlékezés, melyen Pajna Zoltán, a Hajdú-Bihar Vármegyei Közgyűlés elnöke méltatta őseinket és hajdúvárosunkat köszöntőjében. Ezután koszorúval tisztelegtünk.
A Városháza dísztermében ünnepi képviselő-testületi ülésen Csáfordi Dénes, Hajdúhadház polgármestere elmondta, milyen fontos szerepet játszottak Bocskai István és a hajdúk abban, hogy a történelem viharai nem elsodorták, hanem várossá kovácsolták Hajdúhadházat. 1605-re Bocskai István szabadságharcával nemesi kiváltságot és lakóhelyet vívott ki hajdúvitézeinek.
A polgármester után Tasó László országgyűlési képviselő méltatta a város múltját, de kihangsúlyozta, talán ennél is fontosabb a jelene, amelyben sikerrel veszi az akadályokat, virágzik és fejlődik a város.
A korábbi hagyományoknak megfelelően oklevelekkel és elismerésekkel köszönte meg az Önkormányzat azoknak a példamutató munkáját, akik kiemelkedő teljesítményükkel Hajdúhadház közösségét szolgálták, amiket Pajna Zoltán, a Hajdú-Bihar Vármegyei Közgyűlés elnöke és Csáfordi Dénes polgármester közösen adtak át.
Polgármesteri Elismerő Oklevelet kaptak a Helyi Választási Bizottság tagjai: Varga Gábor, Győri Gyöngyi és Salánki Mariann, valamint a Hajdúhadházi Polgárőr Egyesület tagjai: Szőllős Sándor István és Sipos Tamás. Az Év Agrárvállalkozója Bereczki Miklós családi őstermelő lett. Szociális Munkért Elismerést vehettek át: Borsi Róza Erzsébet és Tóthné Szabó Zsuzsa. Hajdúhadház Városért Egészségügyi Elismerő Oklevelet kapott Csapó Éva és Kecsediné Mikó Irén. Hajdúhadház Közösségének Szolgálatáért elismerésben részesült Surányi Ferencné, Égerházi Ilona Katalin, Kökényesiné Mocsár Erika Juliánna és Takács Miklósné.
Kocsis Dénes, a Budapesti Operettszínház színművésze zenés előadással köszöntötte városunkat és a díjazottakat a hazaszeretet erejét és elvitathatatlan fontosságát is megénekelve.